Barva pozadí: Velikost písma Standardní Větší Šířka stránky Pevná Maximální
Ikona článku

Samsung představil nový smartphone Samsung Omnia W s Windows Phone 7.5 Mango

27.9.2011Tomáš KubecČíst v okněSdílej na Facebooku
Omnia W s novou verzí Windows Phone 7.5 Mango přináší oproti starší verzi přes 500 nových funkcí a vylepšení, mezi které patří i podpora češtiny, zpřístupnění obchodu s aplikacemi Marketplace pro české uživatele, výrazně rychlejší prohlížení webu prostřednictvím integrovaného prohlížeče Internet Explorer 9 a další novinky pro snadnější komunikaci či větší provázanost aplikací.


Úžasně jasný obraz se Super AMOLED displejem
Samsung Omnia W láká minimalistickým designem s kovovým povrchem. WVGA displej o velikosti 3,7“ na bázi technologie Super AMOLED zajistí fotkám a videu zachyceným 5 Mpix fotoaparátem maximální jas a živé barvy. Procesor s výkonem 1, 4 GHz nabízí rychlý a bezproblémový provoz. Ten je dále umocněn integrovaným 14.4Mbps HSPA připojením, které umožňuje vysokorychlostní prohlížení dat a zajišťuje možnost jednoduše a okamžitě sdílet videa a obrázky s přáteli a rodinou.Vylepšené  možnosti použití Windows Phone 7.5 Mango
Uživatelé Samsung Omnia W mohou sdílet zážitky se svými přáteli díky snadnému připojení k sociálním sítím. Webové prohlížení je dále vylepšeno integrací prohlížeče Internet Explorer 9 s HTML5 podporou a vyhledávače Bing. Aplikace zobrazeny v mozaice Live Tiles se pohybují na obrazovce v reakci na dotek uživatele. Rozhraní poskytuje výhody uživatelského prostředí, které jsou spojeny s větším displejem a poskytuje tak flexibilní a intuitivní zážitek.Windows Phone People Hub je propojen s integrovanými sociálními sítěmi Windows Live, Facebook, Twitter a LinkedIn, a zajišťuje tak, aby uživatelé vždy zůstali v kontaktu se svými přáteli.  

Při využití Office Hub mají uživatelé i na cestách přístup k Windows disk SkyDrive , který nabízí 25 GB volného prostoru a umožňuje, aby dokumenty a multimediální soubory byly přístupné odkudkoli. Uživatelé také mohou vytvářet a upravovat dokumenty pomocí mobilních verzí Microsoft Office Excel, Word a PowerPoint, stejně tak mohou využít platformu OneNote pro psaní poznámek umožňující snadné sdílení a ukládání hlasové poznámky, obrázků nebo textové poznámky.

Integrované aplikace Picture Hub a Music&Video Hub zajišťují snadný přístup k zábavě a aplikace Game Hub zprostředkuje společné herní zážitky přes Xbox Live, kdy spolu přátelé mohou během hraní navzájem chatovat, či sdílet svá dosažená skóre. Windows Phone Marketplace umožňuje přístup k více než 30.000 aplikacím. Spolu s novou verzí Windows Phone 7.5 se čeští uživatelé dočkají i lokalizované verze programu Zune pro synchronizaci telefonu s počítačem nebo zpřístupnění služby Xbox LIVE.Exkluzivní zážitky se Samsung Omnia W
Samsung AllShare zajišťuje hladký přenos obsahu mezi chytrým telefonem a jinými DLNA vybavenými zařízeními, jako jsou HDTV, monitory a digitální fotoaparáty. Další snadno použitelnou aplikací je Videohovor, který zprostředkuje mimořádně rychlé a živé 3G video, hovory s přáteli či rodinou. Mini Deník umožňuje uživatelům zachytit jejich zážitky v multimediálních formátech a vytvořit si vlastní digitální album na cestách. Upgrade oblíbeného Samsung eBook klienta je k dispozici na Samsung Zone.Díky aplikaci Now 2.0 mohou být uživatelé neustále informováni o nejnovějších zprávách a současných událostech, a to i z oblasti burzovního zpravodajství nebo počasí. Uživatelé si mohou na přístroji nastavit RSS kanály pro vybrané noviny, časopisy a blogy, a zároveň prostřednictvím e-mailu nebo Facebooku vybrané články okamžitě sdílet.  

V České  republice bude Samsung Omnia W dostupný v druhé polovině listopadu. Za doporučenou maloobchodní cenu 8 899,- Kč včetně DPH.

Síť    HSPA14.4/5.76Mbps 900/2100

EDGE/GPRS 850/900/1800/1900

Procesor 1.4 GHz
Displej 3.7” WVGA(800X480) Super AMOLED
Operační Systém Windows Phone 7.5 Mango
Fotoaparát Hlavní (Zadní část) : 5 MP AF s LED bleskem

Přídavný (Přední část) : VGA pro Video hovory

Video Záznam: MPEG4/H.263/H.264/WMV

Přehrávání: 720p@30fps

Nahrávání: 720p@30fps

Audio Kodek: MP3/AAC/AAC+/eAAC+/WMA/AMR-NB Zune Přehrávač

3.5mm Ear Jack, FM rádio s RDS

Vlastnosti s přidanou hodnotou Marketplace Hub – aplikace zdarma a placené
People Hub – Windows Live, Facebook, Twitter, Linkedin built-in
Picture Hub
Music & Video Hub – Zune Experience
Game Hub – Xbox Live
Office Hub – Microsoft Office
Přídavné  aplikace Samsung

- Now, RSS Times, Video Call(3G), Photo Studio, Mini Diary, All Share (DNLA),

Fun Shot, Wireless Manager

Slovník (ke stažení), Photogram (ke stažení),

Rubik’s Cube (ke stažení)

Windows Live Skydrive® (volných 25GB)
Tile-based Metro UX / IE9 mobile
AGPS / Bing Map
Propojitelnost Bluetooth® technology v 2.1

USB 2.0

Wi-Fi 802.11 b/g/n

Senzor Accelerometer, Ambient Light, Proximity, Magnetometer, Gyroscope
Paměť 512MB(RAM) + 8GB Vnitřní paměť
Velikost 115.97 x 58.8 x 10.9mm, 115.3g
Baterie Standardní: Li-on 1,500 mAh

Doba hovoru: 14.5h (2G), 7h (3G) videohovor

Pohotovostní režim: 430h (2G), 370h video (3G)